На жаль, багатьом знайоме відчуття, коли болить кісточка великого пальця на нозі, особливо після довгого дня у вузькому взутті. Що з цим робити? Як лікувати кісточку на нозі? Розповідаємо.

Кісточка на нозі – це загально відома назва, проте ця проблема має і медичну термінологію — бурсит великого пальця стопи або Hallux Valgus. Він виникає через надмірне навантаження під час ходіння і може бути як спадковим, так і набутим.

Основна причина, яка провокує біль в кісточках на ногах – це незручне, вузьке взуття, особливо на підборах. Саме тому від цього болю страждають насамперед жінки, які полюбляють красиве, але не анатомічне взуття. Бурсит може збільшуватися, прогресувати та провокувати деформацію стоп. Також на погіршення ситуації може вплинути зайва вага, адже навантаження на суглоб в такому випадку ставатиме сильнішим.

Що ж робити, якщо болить кісточка на нозі?

Існує кілька шляхів:

 

  1. Профілактичний. Щоб запобігати розвитку на ускладненню необхідно носити зручне взуття, яке не перетискатиме пальці. Якщо любите підбори – обирайте невисокий стійкий каблук та анатомічну устілку. Також важливо обирати взуття з натуральних матеріалів та з амортизаційною підошвою. Намагайтеся тримати свою вагу в межах норми, адже додаткові кілограми негативно впливають на суглоби та загалом опорно-руховий апарат. 

  2. Легкий лікувальний. Використання аплікатора для ніг кісточки, а також фіксаторів. Такі аплікатори продаються в спеціалізованих магазинах з медичними виробами та ортопедичним взуттям. У нас ви можете обрати такий допоміжний засіб за посиланням https://ortosan.com.ua/virobi-dlya-kistochki/ .

  3. Хірургічний. На жаль, коли бурсит сильно деформує стопу – єдиним виходом залишається операція. Проте цей шлях найефективніший і може позбавити вас проблеми взагалі.

 

Радимо не запускати стан кісточки на стопі збоку аж до операцій і дбати про свої ноги щодня. Оберіть собі зручне та красиве анатомічне взуття та забудьте про біль. Наш асортимент на сайті допоможе зробити ваш вибір на користь здоровʼя та комфорту. 

    Завжди консультуйтеся з лікарем щодо вибору аплікатора чи способу лікування проблеми.