Варикоз вважають жіночою проблемою, проте чоловіки страждають від нього теж. Варикозна хвороба порушує функції клапанів та кровотоку в судинах, викликає біль, набряки та важкість в ногах. Лікувати варикоз обовʼязково, адже венозна недостатність може спровокувати багато ускладнень.

Де може бути варикоз? 

Найчастіше на ногах, проте чоловіки схильні до варикозу статевих залоз (варикозне розширення вен сімʼяного канатика). Розглянемо чому виникають вени на ногах та їхні причини детальніше.

Варикозні вени: симптоми.

Спершу ви можете помітити дрібну фіолетову судинну сіточку, яка вас не турбує і не болить. З часом може зʼявитися свербіж шкіри або зміна кольору біля судин, припухлість вен, синці, біль, набряки чи важкість в ногах. В цьому випадку обовʼязково варто піти до флеболога й обстежитись. Чим раніше ви це зробити – тим більше шансів зупинити розвиток хвороби та уникнути ускладнень. Варикозна сітка на ногах може збільшуватися, тому слідкуйте за цим уважно.

Варикозне розширення вен нижніх кінцівок: причини.

  • Генетика;

  • Важка фізична праця та професійний спорт;

  • Мала фізична активність та сидячий спосіб життя;

  • Хронічні хвороби серцево-судинної системи;

  • Робота на ногах протягом цілого дня;

  • Вживання алкоголю, жирної шкідливої їжі та паління;

  • Зайва вага.

  • Вік (чим більше вам років – тим більший ризик варикозу).

Як зменшити свої ризики?

  1. Займатися спортом регулярно, але не надмірно.

  2. Правильно харчуватися та тримати вагу в межах норми.

  3. Відмовитися від шкідливих звичок та тісного одягу і взуття.

  4. Чергувати сидячу роботу з активністю.

  5. Частіше лежати з піднятими ногами вгору.

  6. Вдягати в літак компресійні панчохи.

Як лікувати варикоз у чоловіків?

Рання стадія варикозу лікується медикаментозно згідно з призначенням вашого лікаря. Вам можуть призначити пігулки, мазі, антикоагулянти, а також компресійну білизну (нагадуємо, що на нашому сайті ви можете знайти багато допоміжних та лікувальних товарів https://ortosan.com.ua/ ).

Коли вени роздуває – стає необхідним хірургічне втручання. Зараз існує безліч методів, наприклад, мініфлебектомія при вираженому варикозі, мікросклеротерапія для судинних зірочок, пінне склерозування для варикозу різних стадій та лазерна коагуляція для 2-3 ступеню захворювання. Таке лікування не приносить шкоди, а розподіляє кровообіг поза враженими венами. 

Проінформований – значить озброєний! Бажаємо вам здоровʼя та життя без варикозу.